FAOn vuosikokous perjantaina 25.3.2022

Vuosikokous on 25.3. klo 18 alkaen Hotelli Helkan kokoustila Saarnissa. Perinteisesti kokouksen jälkeen FAO tarjoaa illallisen. Pitkämatkalaisille maksetaan kohtuulliset matkakorvaukset sekä tarvittaessa yöpyminen.

Vuosikokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat, vuoden 2021 toimintakertomus ja tilinpäätös sekä toimintasuunnitelma  ja talousarvio vuodelle 2022.
Valitaan yhdistyksen hallituksen puheenjohtaja sekä yhdistyksen hallituksen jäsenet (8 varsinaista ja 2-4 varajäsentä) vuodeksi kerrallaan. Erovuoroiset voivat tulla valituiksi uudestaan.

Hallitus on näköalapaikka freelancereiden edunvalvonta-asioiden esilletuomiseen sekä yhteisten asioiden ajamiseen. Kokouksia on 10-11 vuodessa, osa pidetään etäkokouksina ja nyt jo myös läsnäolokokouksina. Kokouksista maksetaan kokouspalkkio ja pitkämatkalaisille kohtuulliset matkakorvaukset. Varajäsenet ovat tasavertaisessa asemassa varsinaisten jäsenten kanssa.

Ilmoittautuminen vuosikokoukseen yhdistyksen sihteerille aaki(at)vihavainen.com

keskiviikkoon 16.3. mennessä.

Ilmoittautumisen yhteydessä ilmoita erityisruokavaliosi sekä tarvitsetko majoituksen.

Scroll to Top